Proslava Dana državnosti 25.06.2017.

Mjesni odbor Galgovo u suradnji s Lovačkim društvom Šljuka, Dobrovoljnim vatrogasnim društvom Galgovo i Nogometnim klubom Galgovo organizirao je proslavu Dana državnosti.

U nedjelju, 25. lipnja u 9 sati služena je svečana sveta misa koju je predvodio župnik Siniša Hegedušić za sve poginule hrvatske branitelje, a posebno Zvonka Liktara, Dražena Ratkovića , Dražena Čižmara i Davora Vukasa koji su bili župljani Svetog Martina pod Okićem.

Nakon svete mise, svečanost je nastavljena na Trgu svetog Roka, ispred spomenika poginulim hrvatskim braniteljima. a kojoj su uz mještane nazočili predstavnici Grada Samobora predvođeni predsjednikom Gradskog vijeća Miranom Šoićem, te članovi 151.Samoborske brigade koji su pored spomenika upalili svijeće u spomen na poginule hrvatske branitelje.

Okupljene je kratkim govorom pozdravio i predsjednik MO Galgovo Darko Lisec.

Nakon svečanog protokola program je nastavljen na igralištu NK Galgovo uz drušvene igre, nogometnu utakmicu , zajedničko druženje uz hranu i piće, te zabavu za najmlađe.